Перша проща до Устя – Зеленого (2019)

І знову  цьогоріч  тішить нас серпень теплими погожими днями, своїм високим чистим небом, пахощами квітів та стиглими плодами в садах. Все це – дари Божі, якими Господь щедро своїх дітей нагороджує.  Кожна християнська душа наповнюється вдячністю за дар життя, за все, що нас оточує. Відчуваємо потребу доторкнутися до великих святинь, очиститися від гріхів і отримати сили для життя.

 

24-25 серпня 2019 р. Б.   парафія Собору Пресвятої Богородиці села Устя-Зелене радо зустрічала паломників, які звідусіль прибували на (першу) прощу , щоб прихилитися до Чудотворної ікони Белзької Божої Матері і Хреста Релікварія з Часточками Хреста Животворящого, отримати ласку і благодать, яку дарує усім Пречиста Діва Марія. Тут кожен знайде  свій прихисток,  молитву кожного прочанина почує і прийме Божа Мати. У суботу, ближче до вечора,  особливо зворушливим був прихід прочан із с. Дубівці з Івано-Франківщини, які разом  зі своїм парохом о. Володимирем Шпирка незважаючи на палюче сонце і неблизький шлях, жертвуючи своїми силами та здоров’ям, прибули пішою ходою до наших святинь.

               Довкілля святого місця було наповнене молитвою та надією. Вірні мали можливість відбути Святу Тайну Покаяння.  Святу Літургію очолив о. Корнилій Яремак ЧСВВ  у співслужінні  з священниками Монастириського , Коропецького , Гусятинського  та Галицького деканатів .Під час проповіді о . Корнилій Яремак   особливу увагу звернув на те, що цей рік оголошено роком Родини. Кожне добре християнське подружжя покликане приводити на світ дітей і виховати їх добрими християнами, вірними Отцю Небесному, тим самим виконавши Божу волю.

Після Літургії найпіднесенішим моментом прочанської ночі було супроводження із запаленими свічками і піснею Чудотворної ікони до літургійно-громадської сцени-каплиці при храмі. Там отець Корнелій  у спів служінні з священнослужителями   відправив молебень до Пресвятої Богородиці. Звертаючись до  прочан, отець  розповів про життя Пречистої Діви Марії від народження і до її Успіння. Богородиця завжди була для нашого народу Матір’ю і Провідницею до Неба. Вона – Мати життя, колиска невимовної Материнської Любові, надія навіть безнадійних.  У вечірній програмі  прощі був чудовий виступ за участю квартету семінаристів «На крилах» з Івано-Франківської духовної семінарії, які своїм співом зворушили серця людей.

Потім у храмі   спільнота «Матері в молитві» с.Устя-Зелене у нічних чуваннях  молилися Вервиці , співали духовні пісні ,збагативши свої серця  вірою, надією і любов’ю .

 

 

Вже наступного ранку, під звуки дзвонів, з короваєм та у вишиванках разом з адміністратором церкви о.Степаном Стрілецьким  молодь вітала свого духовного батька – єпископа Кир  Димитрія  Григорака, який у співслужінні з священиками  очолив Архиєрейську Святу Літургію.

Владика звернувся  до людей з духовною наукою, в якій наголосив про необхідність молитви за мир в Україні і закликав всіх молитися в цьому наміренні. Кожен із прочан мав нагоду скористати із Святих Тайн Покаяння і Євхаристії. Після Літургії владика висловив свою подяку отцю Степану Стрілецькому за його плідну та невтомну працю у Христовому винограднику та за започаткування відпустового місця , нагородив його золотим Хрестом з прикрасами   і грамотою. Також були вручені грамоти найревнішим помічникам о.Степана.

 

 

Усіх людей єднала молитва «Боже великий єдиний», звучало величаве многоліття. Та новиною цьогорічної прощі стала репрезентація гімну Чудотворній іконі Белзької  Божої Матері, автором слів якого є житель с. Устя-Зелене  Петро Паньків, музику написав викладач Монастириської музичної школи  Віктор Гук.

Сльози радості були на очах у жителів села.   Згодом о. Степан Стрілецький висловив подяку владиці за його присутність і виголошене слово Боже, за нагороду.

На подвір’ї храму було освячено воду, якою священослужителі кропили усіх присутніх і уділяли благословення.

 

З Божим благословенням прочани залишали наше село до наступного року , усвідомивши те, якою премудрою є любов Отця, Який, щоб не налякати грішну людину, приховує Свою справедливість за ніжністю Пресвятої Богоматері. Благаймо ж нашу небесну Матір, щоб випросила нам сили завжди бути вірними Богові. Нехай Пресвята Богородиця прийме наші молитви і завжди супроводжує нас на  життєвих дорогах.

 

п. Ольга Смучок

Фото, відео – Ігор Нич