Паломництво святинь церквами Бучацької Єпархії УГКЦ

Бучацький Монастир Отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього

«Щасливий, хто Пречисту Діву любить; щасливий, хто до Неї з довір’ям прибігає; щасливий, хто Її цілим серцем почитає…Почитайте і любіть Пречисту Діву Марію, а Вона буде вами опікуватися, як матір дітьми»

( 1901 р.Львів – Із пастирського послання

Митрополита Андрея до вірних «Правди віри»)

Бучацький Монастир Отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Так, щасливі ті, хто любить Богородицю. По всьому світі лунає прослава Діви Марії. І наша багатостраждальна українська земля в різні часи ставала місцем особливої ласки Божої Матері.

Бучацький Монастир Отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Ось і наша парафія в с.Устя-Зелене обдарована особливою ласкою – відпустовим днем в останню неділю серпня. З особливою любов’ю і молитовною ревністю приходять миряни до Чудотворної ікони Белзької Божої Матері та Хреста Релікварія з Часточками Хреста Животворящого, несуть свої життєві тривоги, болі та надії. Особливо зараз ми є свідками того, що знаходимося напередодні великих переворотів. Невідоме майбутнє тривожить людські серця. Тільки в молитвах до Богородиці знаходять люди спокій і впевненість, що все буде добре, бо Мати думає за все і за кожного.

Цією великою любов’ю, надією і радістю, якою є Божа Мати, парафіяни церкви Собору Пресвятої Богородиці с. Устя-Зелене спільно з адміністратором церкви отцем Степаном Стрілецьким вирішили поділитися і з людьми інших парафій. Так з Благословення Правлячого Єпископа Бучацької Єпархії УГКЦ   Кир  Дмитра Григорака було розпочато паломництво Чудотворної ікони Белзької Матері Божої та Хреста Релікварія з Часточками Хреста Животворящого по деканатах Бучацької Єпархії. Святині розпочали свій паломницький шлях із міста Чорткова в Катедральному Соборі св..Петра і Павла, відтак у с.Ягільниця, с.Нагірянка, м.Заліщики, м. Борщів, м.Бучач, Бучацький та Золотопотіцький деканати.

м. Чортків

Я бачила, з яким великим почитанням і радістю приймали Чудотворну ікону Божої Матері і Хрест Релікварій чисельні процесії парафіян у кожному місті і селі. Моє серце раділо,  а в думці молилася, щоб кожен молебень, кожна Свята Літургія, які служились на цих парафіях, привели до Господа  якнайбільше людей і, щоб кожна спрагла людська душа знайшла заспокоєння та надію в упованні на Пречисту Діву Марію, нашу Царицю, Допомогу християн.

Хай Цариця Любові благословить усіх! Щоб істинна любов, якої нас навчав Ісус, тріумфувала у серцях. Нехай всім буде даний справжній Її мир, а духовна проща, яка відбудеться 25 серпня 2019 року Божого в с.Устя-Зелене, буде для всіх прагненням, ковтком чистої джерельної води  і чимось таким, без чого неможливо обійтися.

п. Ольга Смучок