Презентація ікони в єпархіальному управлінні Бучацької Єпархії УГКЦ

10 травня 2018 року у єпархіальному управлінні Бучацької єпархії УГКЦ відбулася презентація копії ікони Белзької Богородиці, яка була віднайдена в храмі с. Устя –Зелене, Коропецького деканату.

Даний захід мав на меті представити Правлячому Архиєрею Бучацької єпархії Владиці Димитрію Григораку та представникам єпархії ікону, над якою вже півроку працює реставраційна комісія при Свято-Успенській Унівській Лаврі і ставить питання про те, що дана ікона є Чудотворною.

Після вступного слова о. С. Стрілецького, пан Микола Толочко , директор музею Свято- Успенської Лаври, п. Олександр Буйвіт, художник –реставратор музею Свято- Успенської Унівської Лаври, та брат Боніфатій Івашків, іконописець, художник сакрального мистецтва, представили присутнім як велися реставраційні роботи над іконою.

Слід додати, що крім ікони був представлений хрест-релікварій, який знаходився у святилищі, завдяки спеціальній комісії буде встановлено, чи в ньому є поміщена частинка з Животворящого Хреста Господнього.

Також до Владики Димитрія звернулися миряни, представники парафії, з проханням, якщо комісія підтвердить значимість ікони і хреста, надати парафії Собору Пресвятої Богородиці в с. Устя Зелене відпуст.

Оргкомітет , який буде створено для вивчення даного питання впродовж певного часу повідомить про результати своєї праці.

Повернення ікони до храму планується на 26 серпня 2018 року.

За матеріалами сайту Бучацької Єпархії УГКЦ